UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Radosne Macierzyństwo - Przedsiębiorcza Mama

Projekt aktywizujący finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, służący rozwojowi osobistemu i podniesieniu kwalifikacji miękkich mam powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Projekt pokazywał uczestniczkom jak łączyć macierzyństwo z pracą zawodową, jak być kobietą przedsiębiorczą, kreatywną i zarazem znajdować czas na realizowanie swoich pasji. Obejmował 3 różne obszary:

  1. Warsztaty i szkolenia psychologiczne – skupienie się na celach i aktywne działanie w kierunku ich realizacji, wzbudzenie motywacji i pewności siebie pozwoliło mamom powrócić na rynek pracy jako świadomy pracownik i świadoma kobieta, nie tylko matka.
  2. Warsztaty z aspektu autoprezentacji pomogły uczestniczkom właściwie się prezentować w powrocie na rynek pracy, przed dotychczasowym / nowym pracodawcą bądź przed przyszłymi klientami. Uczestniczki ćwiczyły prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych i zgłębiały sztukę wystąpień publicznych, by pozbyć się blokad i skrępowania.
  3. Warsztaty prawne, podczas których uczestniczki poznały przysługujące im uprawnienia prawne w powrocie na rynek pracy po urlopie macierzyńskim bądź obowiązki pracodawcy wobec rodziców powracających do pracy po urlopie rodzicielskim oraz zdobyły wiedzę z zakresu zakładania i samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
  4. Doradztwo indywidualne – spotkania z trenerem rozwoju osobistego lub z prawnikiem, podczas których przypadek każdej kobiety rozpatrywany jest indywidualnie.

Więcej informacji: